Територіальні органи ДПС
в Автономній Республіці Крим

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Авансування штрафу- гарантована міра його стягнення

04.07.2013

 Джерело: 

Інтернет-видання «Центр журналистских расследований»

01.07.2013,

 http://investigator.org.ua/news/90267/


Прокуратура «потрясла» таможенников: незаконно отобрали вещей на 45 миллионов

Прокуратурой Крыма проведены проверки соблюдения требований законодательства при осуществлении административных дел о нарушении таможенных правил. Проверками установлены факты ненадлежащего исполнения таможенными органами требований закона, в частности, безосновательное изъятие предметов и их изъятие у тех людей, чья вина еще не доказана. Об этом  сообщает пресс-служба прокуратуры АРК.

Так, по данным надзорного ведомства, тех, кто пересекает границу, безосновательно лишили имущества на сумму почти 45 миллионов гривен. «Товары были преждевременно изъяты за админнарушения, которые не подтвердились в суде, и теперь их возвращают владельцам, — отметили в прокуратуре. — Кроме того, таможенники противоправно расширили возможности обеспечения взыскания, введя «авансирования» штрафов, то есть требование уплаты штрафа до доказательства вины нарушителя».

Таким образом, таможенники аккумулировали на своих счетах до 0,5 миллиона гривен, что является нарушением бюджетного законодательства.

Надзорным  ведомством указано на недопустимость такой практики и выдвинуто требование к таможенникам о приведении работы по применению мер административно-правового реагирования по фактам нарушений таможенных правил в соответствие с законодательством.

Всего в этом году по документам прокурорского реагирования привлечено к ответственности за нарушения при выполнении функций 12 работников таможенных органов.


Позиція ГУ Міндоходів в АР Крим:

Нещодавно на сайті Прокуратури АР Крим з’явилось інформаційне повідомлення під заголовком «Скасовано практику «авансування» штрафів порушниками митних правил», в якій йшла мова про «неналежного виконання митними органами вимог закону, зокрема, безпідставне вилучення предметів та стягнення коштів з тих осіб, чия вина ще не є доведеною», яка була розповсюджена у ЗМІ, у тому числі в Інтернет виданні «Центр журналистских расследований. З приводу цього слід відмітити наступне.

Відповідно до ч.2 ст. 511 Митного Кодексу України: «У разі виявлення порушень митних правил, передбачених статтями 471 - 473, 476, 482 - 484 цього Кодексу, вилучення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, які підлягають конфіскації відповідно до санкції цих статей, а також відповідних документів є мірою яка застосовується виключно до нерезидентів України, тобто до осіб які не мають постійного місця мешкання в Україні.

Авансування штрафів, про яке зазначено у статті, є так зване попереднє  вилучення валютних цінностей у кількості, необхідній для забезпечення стягнення штрафу відповідно до ч. 3 ст. 511 Митного Кодексу України у разі вчинення порушення митних правил особою, яка не має в Україні постійного місця проживання або адреси, це вилучення валютних цінностей також необхідне для забезпечення стягнення штрафу або вартості товарів, транспортних засобів відповідно до частини другої статті 541 цього Кодексу (виконання постанови суду (судді) про конфіскацію).