Територіальні органи ДПС
в Автономній Республіці Крим

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Стосовно інформаційного повідомлення Прокуратури АР Крим «Виявлено нестачу конфіскованих митницею товарів на 20 млн. грн.» та інформації, яка розповсюджена низької ЗМІ.

25.11.2013

Джерело: 

Інтернет-видання

«Местные вести»

19.11.2013 

http://www.rbc.ua/rus/news/economic/prokuratury-kryma-vyyavila-u-tamozhennikov-nedostachu-konfiskata-19112013153500

Прокуратура Крыма выявила у таможенников недостачу конфиската на 20 млн грн.

 

В ходе проверки прокуратурой АР Крым соблюдения должностными лицами Крымской таможни требований законодательства выявлена недостача конфискованного товара на 20 млн грн. По фактам выявленных нарушений начато три уголовных производства, сообщает пресс-служба прокуратуры Крыма.

По словам начальника управления защиты прав и свобод граждан и интересов государства прокуратуры Крыма Дмитрия Власова, проверками выявлена недостача имущества на общую сумму 20 млн грн.

Товары такой ценности должны были быть конфискованы в доход государства как предметы контрабанды, однако они не были сохранены и сейчас безвозвратно пропали. По трем таким фактам начаты уголовные дела относительно служащих таможни и предприятий, которым было передано на ответственное хранение конфискованное имущество.

 

Позиція ГУ Міндоходів в АР Крим:

Стосовно інформаційного повідомлення Прокуратури АР Крим «Виявлено нестачу конфіскованих митницею товарів на 20 млн. грн.» та інформації, яка розповсюджена низької ЗМІ.


Стосовно інформації яка пролунала у деяких  ЗМІ під гучними заголовками «На «Крымской таможне "испарился" конфискат на 20 миллионов», «Крымские таможенники украли конфискованного имущества на 20 миллионов», «На крымской таможне разворовали товаров на 20 миллионов гривен» повідомляємо, що мова йдеться про товари, які за рішенням суду підлягали конфіскації та  протягом 2009-2012 року були передані до відповідних організацій на зберігання. Згідно договорів  саме ці організації, повинні забезпечувати безоплатне зберігання та нести повну матеріальну відповідальність за зберігання арештованого майна, яке їм передано.

У тому числі в інформаційному повідомленні мова йдеться й про нестачу яхти VICTORY-II, що зникла у 2011 році з території Ялтинського морського торгівельного порту, вартість якої становить понад 7 млн. грн. Відповідно до договору, укладеному між Кримської митницею та Ялтинським портом, яхта була передана останньому на відповідальне зберігання. Цей випадок та судовий процес між Кримської митницею та Ялтинським морським торгівельним портом  був висвітлений у низькі ЗМІ у квітні 2013 року: «Крымская таможня требует от Ялтинского порта возместить стоимость «сбежавшей» яхты за 7 миллионов долларов», « Крымская таможня пытается отсудить у Ялтинского порта миллионы за пропавшую яхту» та інші. Судовий процес досі триває.